Združenie bežcov Košice

Ako sa neprehriať

Oteplilo sa, a tak je na čase vymeniť oblečenie, ktoré vás pri behaní hrialo, za to, ktoré vám pomôže schladiť sa. Časy, kedy sa športovalo v bavlnených tričkách, sú už dávno preč. Hoci je bavlna veľmi priedušná, pri športovaní nadíde chvíľa, v ktorej absorbuje toľko potu, že sa stane ťažkou a nepohodlnou. Preto je oveľa praktickejšie mať na sebe takzvané funkčné oblečenie. Mnohí výrobcovia športových potrieb a aj oblečenia sa v poslednej dobe zameriavajú na výrobu materiálov, ktoré dokážu jedinečným spôsobom odvádzať vlhkosť. A tak sú tu materiály ClimaCool, Dri-Fit, DryCell a ďalšie.

Unikátne technológie vychádzajú z výskumov, ktoré mapovali na skutočných športovcoch tepelné obrazy počas športových aktivít a zo snahy identifikovať potné škvrny, ktoré pri športe vznikajú najčastejšie. Konštruktéri funkčného oblečenia tak strategicky dokážu rozmiestniť takzvané potné vaky na tých častiach tela, kde je to najviac efektívne a kde bude takzvané odvetranie tela najviac účinné. Nemrhajte vzácnou energiou pri tréningu či pri pretekoch na snahu neprehriať sa, ale radšej telu pomôžte vhodným oblečením, aby mohlo svoj elán pretaviť do rýchlosti či vytrvalosti. A v neposlednom rade je funkčné oblečenie vybavené radou reflexných prvkov, ktoré nemalou mierou zvyšujú vašu bezpečnosť počas behu.

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.