Združenie bežcov Košice

Rozprúďte lymfu vo svojom tele!

lymfaTransport všetkých živín zabezpečuje v tele človeka krv, obmedzením pohybu sa pohyb krvi zbrzdí, zúži sa krvné riečisko – skrátka život v našom tele sa spomalí, čo je špeciálne na jar, kedy sa všade v prírode život rozbieha, proti prírode. Aj z toho dôvodu sa ľudia, ktorí sa pravidelne nehýbu, cítia začiatkom jari nesvoji a namiesto toho, aby sa do nich nasťahovala jarná energia, o svoje sa prihlási jarná únava a spolu s ňou oslabenie imunity a rôzne ochorenia.

Takže žiadne schovávanie sa pred jarným slnkom! Rozbehnite sa von, aby ste premasírovali svoje chodidlá a rozprúdili v tele okrem krvi aj lymfu. Srdcom lymfatického systému človeka je totižto chodidlo.

Lymfa, lymfatický systém, má v živote človeka nemenej dôležitú úlohu ako krv. Pravda – nemáme v tele podobný systém na rozvod lymfy, ako má krv, ale rovnako ako u krvi, keď sa nehýbeme, tak nám lymfa v tele neprúdi. K prúdeniu lymfy nám však nestačí len sa nejako hýbať, ako to funguje pri krvi. K podporeniu prúdenia lymfy musíme chodiť a behať. Prečo? Skrátka preto, že srdcom lymfatického systému je naše chodidlo. Pri každom uskutočnenom kroku, tým, že zatlačíme na klenbu, urobíme jeden ´tep´ lymfatického srdca. Takže čím viac krkov denne urobíme, tým viac donútime lymfu v našom tele prúdiť.

Lymfatický systém je súčasťou imunitného systému, čiže jeho činnosť ma priamy vplyv na naše zdravie. Je súčasťou prúdenia života v našom tele. Takže teraz už viete, že jedine chôdzou a špeciálne behom rozprúdite v sebe život a urobíte to najlepšie pre svoje zdravie, fyzickú kondíciu, ale i myseľ a dušu, lebo naše telo je priamo napojené na pochody odohrávajúce sa v prírode.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.