Združenie bežcov Košice

Zabehajte si so psom

Ste bežec, najradšej trénujete vonku a máte doma štvornohého miláčika? Potom je šport canicross pre vás to pravé, ako tráviť voľný čas! Je to nové moderné hobby pre všetkých psičkárov, kde spolu so svojím psíčkom beháte prirodzeným terénom. Behanie so psom je motivujúce a je pravdepodobnejšie, že v tréningoch vytrváte. Avšak behanie s obyčajným vodítkom nie je praktické ani pohodlné. Preto to vyskúšajte so špeciálnym vybavením pre canicross a možno tomuto športu podľahnete aj vy.

U cranicrossu bežíte zo svojím psom prirodzeným terénom a psa máte pripnutého na špeciálnej šnúrke k svojmu bedrovému pásu. Nie je to nič zložité a určite to bude baviť vás i vášho psíka. Môžete behať napríklad rekreačne, alebo sa môžete zúčastniť súťaží a pretekov, kde si zmeriate svoje sily a poznáte ľudí, ktorí sú podobne ako vy fanúšikovia psíkov.

Canicross nie je šport obzvlášť finančne náročný. Budete potrebovať len svojho psieho miláčika – nezáleží na rase ani na veku psa, len musí byť ochotný behať. Dôležité je, aby bol pes úplne zdravý. Musí byť v dobrej fyzickej kondícii a jeho telesný vývoj musí byť dokončený. Povinné vybavenie, ktoré budete potrebovať, je obojok, postroj pre psa, skijöringovú šnúru a skijöringový opasok. A pre vás oblečenie na beh a kvalitné topánky.

Pre prípravu na canicross sa odporúča niekoľkotýždňový chodecký program, ktorý spočíva v pravidelnej, najlepšie každodennej rýchlej chôdzi po naplánovaných trasách – tie by sa mali pomaly predlžovať. Urobí to dobre nielen vám, ale i psíkovi. A potom začnete trénovať beh. Uvidíte, že vás to začne baviť. Canicross je proste zábava moderného mladého človeka, ktorý miluje zvieratá.

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.