Združenie bežcov Košice

Manželia Lamiovci nastavili nové traťové rekordy na HBS 2017 v Smolníku

SMOLNÍK 11.11.2017:

Tretí ročník HBS 2017 (Horský beh Smolník) priniesol skvelé výkony 216 zúčastnených bežcov a stanovil traťové rekordy. Zlepšili sa muži aj ženy na krátkej aj na dlhej trati. Spomínať sa bude na slnečné počasie, poletujúci sneh, teploty okolo piatich stupňov či na zamrznuté vrcholky Volovských vrchov. Bol to naozaj vydarený ročník, ktorý prekvapil hojnou účasťou aj výkonmi.
Dlhá trať „Beh hrebeňom Volovských vrchov“ pod taktovkou Katky a Miša Lamiovcov
Michal Lami (ALL4RUN KOŠICE), známi najmä vďaka horskej cyklistike, ukázal, že ani trailový beh mu nie je cudzí. S časom 2:41:09 pokoril o 35 sekúnd minuloročný čas Jula Kaľavského. 33,4 km s kumulovaným prevýšením +1400m zdolával väčšinu času v tandeme s favorizovaným Csabom Némethom. „S Csabom sme išli takmer celý čas rovnako. On je, podobne ako ja, opatrnejší na zbehoch a rýchlejší do kopca. Rozdelila nás až posledná občerstvovačka „Tri studne“, kde som sa ja nezdržal a vyrazil vpred.“ Popísal priebeh behu Michal Lami. Csaba Németh (MISKOLC) prišiel do cieľa o tri a pol minúty za víťazom s časom 2:44:40. Na treťom mieste bol Patrik Milata (ELITE TEAM OCRA SLOVAKIA) s časom 2:52:46.
Aj napriek nastupujúcej chorobe sa Katka Lamiová (ALL4RUN KOŠICE) rozhodla do Smolníka prísť a zdolať „dlhú trať“. Košická orientačná bežkyňa si vyslúžila prvenstvo a zlepšila traťový rekord, ktorý doteraz držala Maďarka Tamara Tina, o viac než 15 minút. Katkin rekord je na úrovni 3:13:52. Druhou najrýchlejšou ženou bola Žilinčanka a výborná skyrunnerka, Lucia Dobrucká (HK DIRECT BYTČA), s časom 3:19:11. Aj jej výkon je lepší ako minuloročný traťový rekord. Tretie miesto obsadila Zuzana Stanovčáková (VRANOV NAD TOPĽOU), ktorej čas v cieli bol 3:34:04.
Najrýchlejší na „krátkej trati“ boli Zimmerman a Némethová
„Krátka trať“, ktorá nesie názov „Po stopách smolníckych baníkov“, ponúkla 11km dlhý okruh s kumulovaným prevýšením 470m. Svoj vlastný rekord z vlaňajška prekonal Marián Zimmermann (PRO-BODY.SK & ZRT KLUKNAVA) o 17 sekúnd, keď cieľovým oblúkom prebehol s časom 0:48:23. Necelé dve minúty za ním dobehol stály účastník HBS z Maďarska, Ákos Eördögh, s časom 0:50:11 a tretím v cieli bol Medzevčan, Ludvig Herich (BK SPARTAK MEDZEV), ktorý mal čas 0:51:49.
Ženskú kategóriu si podmanila Luca Németh (NOMÁD TEREPFUTÓSULI/DTC) z Maďarska, ktorá bola v cieli za 0:58:55. Druhé a tretie miesto si rozdelili Košičanky. S časom 1:01:18 bola druhá Zuzana Zeleňáková (RRTC KE) a tretia skončila Zuzana Hanusová (ALICA), ktorú sme na Smolníckom námestí vítali za 1:03:35.
Veľká vďaka za toto podujatie patrí všetkým, ktorí si prišli poctivé kilometre a vertikálne metre v panenských Volovských vrchoch užiť na HBS2017 ako aj všetkým partnerom, sponzorom, dobrovoľníkom z obce Smolník a teamu vitalcity.sk.
Tešíme sa o rok znova 🙂
Kompletnú výsledkovú listinu nájdete tu:
Beh hrebeňom Volovských vrchov: http://beh.vitalcity.sk/vysledky-beh-hrebenom-volovskych-vrchov-2017/
Po stopách smolníckych baníkov : http://beh.vitalcity.sk/vysledky-po-stopach-smolnickych-banikov-2017/

Organizačný tím HBS 2017 🙂

foto: Peter Kovaľ

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.