Združenie bežcov Košice

Príďte na stretnutie s legendou bežeckého športu Jozefom Plachým!

Jozef Plachý so svojou zlatou medailou z majstrovstiev Európy. Foto: archív TASR, autor A. Haščák/24. apríla 1972

Ak máte chuť spoznať skvelého bežca, olympionika Jozefa Plachého, príďte na besedu s ním 5. marca o 17. hodine do Múzea Vojtecha Löfflera na Alžbetinej 20 v Košiciach.

Fenomenálny športovec si počas besedy pospomína na hviezdne časy, legendárne víťazstvá, štyri olympiády, drinu a pot, ale i slávu, s ktorou sa musel popasovať. Tušili ste, že mu dámy posielali aj štyridsať zaľúbených listov denne? Že mu americkí agenti za emigráciu ponúkali 40-tisíc dolárov na ruku? Že „naťahoval“ eštebákov, vyštudoval právo, obľubuje výtvarné umenie a chráni ovzdušie?

Košický rodák J. Plachý je bývalý slovenský atlét, bežec na stredných tratiach, deväťnásobný majster Česko-Slovenska v behu na 800 metrov a dvojnásobný majster Česko-Slovenska v behu na 1500 metrov, účastník štyroch letných olympijských hier v rokoch 196819721976 a 1980.

Jeho česko-slovenský rekord v behu na 800 metrov z interkontinentálneho stretnutia Amerika-Európa v roku 1969 1:45,4 min. bol až do júna 2008 platným slovenským národným rekordom.

Po ukončení pretekárskej kariéry v roku 1982 pôsobil ako reprezentačný tréner Česko-Slovenska v ľahkej atletike, kde trénoval mužov – bežcov.

http://www.lofflermuzeum.sk/sk/aktuality/detail/stretnutie-s-olympionikom-jozefom-plachym/169

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.