Združenie bežcov Košice

Slovak Skyrunning association (SSkyA) odštartuje ligu podujatí v Smolníku so stovkou skyrunnerov

Týždeň pred podujatím môžu organizátori VitalCity SKYRACE* 2016 s úsmevom konštatovať stovku štartujúcich na podujatí, ktoré je vo Volovských vrchoch prvé svojho druhu.  „Keď sme s bratom spúšťali webové prihlasovanie, očakávali sme 30 až 40 odvážlivcov. Na také vysoké číslo, na aké sa pozeráme dnes, sme si ani netrúfali myslieť. Predsa len je SKYRACE na Slovensku relatívne nový formát pretekov a nie každý si na neho trúfne. Musím povedať, že nás potešilo prihlásenie výborných bežcov z domova aj zo zahraničia.“ vyjadril sa na margo blížiacich sa pretekov Martin Kovaľ z Vitalcity teamu.

21.5.2016 budú v Smolníku štartovať skutočné esá

 Zo slovenských pretekárov sú favoritmi napr.: Július Kaľavský, ktorý vo svojej bohatej bežeckej kariére má na konte také tromfy ako prvé miesto z Nonstop behu hrebeňom Nízkych Tatier, či druhé miesto z Tatranskej šelmy Ultra. Karty bude miešať aj bežec s medzinárodnými skúsenosťami Tomáš „Kaktus“ Kačmarčík, ktorý sa v minulom roku na podujatí majstrovstiev sveta v ultramaratóne UTMB (Trať CCC 106 km) umiestnil ako najlepší Slovák na 55. mieste (v kategórií M40 9. miesto). V neposlednom spomeňme aj účasť Matúša Vnenčáka, ktorý na minuloročnom Grossglockneri vybojoval 3. miesto. Zo zahraničných účastníkov očakávame pekné výsledky od Poľky Olgy Lyjak, ktorá v minulom roku vyhrala dobre známi  Ultramaraton Bieg 7 Dolin (trať 64 km), či získala tretie miesto na pretekoch Brestová Vertical. Ákos Eördögh z maďarského Hooka teamu si už stihol vybojovať na Slovensku tretie miesto na polmaratóne v Kysaku – či mu sadne aj kopcovitá trať Viatlcity SKYRACE, to uvidíme. Zahraničnú posádku doplnia aj dva poľské teamy – LachoTeamRedLineTeam a niekoľko ďalších výborných maďarských pretekárov.

 „Niekoľko krát sme trať už prebehli a myslím, že slovenskí aj zahraniční skyrunneri si Volovské vrchy budú pochvaľovať. Čaká ich niečo málo viac ako 2000 výškových metrov, technické zbehy ale aj príkre stúpania, najvyššie do výšky 1271 m.n.m. Mali sme vybraté ešte vyššie kopce, tie nám však kvôli hniezdeniu vzácnych druhov vtákov v panenských smrečinách Volovských vrchov, ochranári odporučili obísť.“ popísal prípravy Tomáš Kovaľ.

Inov8 časovka ako súčasť Viatlcity SKYRACE 2016

 VitalCity SKYRACE 2016 nebude len o troch najrýchlejších pretekárov v mužskej a ženskej kategórií. Do pozornosti dávame Inov8 Časovku pre všetkých používateľov sport trackeru Strava. Úseky, ktoré budú hodnotené v mužskej a ženskej kategórií, budú zverejnené do 19. mája Strava Skyrunningovom klube http://www.strava.com/clubs/skyrunning_sk  v udalosti: https://www.strava.com/clubs/195795/group_events/98683

Víťaz získa Inov8 tenisky podľa vlastného výberu!

Na Vitalcity SKYRACE 2016 je stále možné sa prihlásiť online, alebo aj v deň podujatia pred štartom o 10.00 v Smolníku na námestí.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.