Združenie bežcov Košice

Vybehnite znovu na svoje obľúbené chodníčky

Jar je za dverami a je najvyšší čas vrátiť sa z bežeckých pásov v posilňovniach späť na cesty. Alebo ste v zime tréningy zanedbávali? Nevadí, ak na to pôjdete správne, za pár dní ste späť v kondícii. Je tu však niekoľko maličkostí, na ktoré by ste mali myslieť.

Ak ste v zime trénovali málo, doprajte svojmu telu čas na pomalý rozbeh. Prvý deň si zvoľte iba chôdzu, o deň neskôr pridajte tempo a až na tretí deň sa rozbehnite. Predídete tak svalovej horúčke.

Aby ste si prvé jarné kilometre poriadne užili, vyberte sa spočiatku na miesta, ktoré dobre poznáte, aby vás neprekvapili napríklad zvyšky snehovej pokrývky, priveľa blata či iné nástrahy. Po pár týždňoch a podľa počasia sa nebojte preskúmať aj neznáme terény, aby vás behanie nezačalo nudiť!

Počas behania dávajte pozor – na cestách môžu byť nepríjemné vrstvy posypových kamienkov, diery na cestách, ktoré vznikli v zime… Ale hlavne – na jar sa na bežecké chodníčky vyrojí mnoho bežcov, ale aj inline korčuliarov a cyklistov. Preto opatrnosti nikdy nie je nazvyš.

Hoci sa vám možno bude zdať, že oproti zime sa riadne oteplilo a pokojne môžete rovno vhupnúť do krátkeho oblečenia, rozmyslite si to. Je pravda, že vonku bude teplejšie a preto nezabúdajte dostatočne veľa piť, no myslite aj na to, že jarné teplotu dokážu byť zradné. Skôr, než sa vôbec oblečiete do bežeckého, vyjdite aspoň na pár minút von, aby ste si overili, aká je skutočne vonku teplota, či fúka vietor. A potom sa rozbehnite jari naproti!

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.