Združenie bežcov Košice

Začiatok aktivít SSA – Slovak Skyrunning association na Skyrace v Smolníku

Do pretekov VitalCity SKYRACE* 2016 zostáva už len necelý mesiac – 21.5.2016 odštartuje týmito pretekmi svoju činnosť SSA.

Záujem o Skyrace prevyšuje očakávania – na štartovacej listine je už 64 prihlásených zo 4 krajín

Na štartovaciu listinu sa postupne prihlasujú súťažiaci zo Slovenska, Čiech, Maďarska aj Poľska. Už dnes, mesiac pred podujatím, je  ich počet nad 60. V spolupráci so Štátnymi lesmi SR, Obcou Smolník a ďalšími záujmovými združeniami, pre nich VitalCity team pripravuje skvelú trať a aj ďalšie bonusy.  Vo výrobe sú už naše funkčné bežecké tričká od renovovanej talianskej značky La Sportiva. Na tričku bude dominovať logo našich pretekov a logo asociácie Slovak Skyrunning Association, ktorá týmito pretekmi oficiálne odštartuje svoju činnosť. Výber konfekčných veľkostí sme rozšírili aj o dámske čísla. Prihlásené pretekárky sme už jednotlivo kontaktovali, aby spresnili veľkosť svojho trička. Tričko dostane len ten, kto sa včas prihlási, teda do 16.5.2016.

Štartovací balíček bude ďalej obsahovať produkty našich partnerov: pivo Birell, šampón nemeckej značky Kneipp a VitalCity.sk daruje menšiu pozornosť z portfólia svojej zdravej výživy. Každý pretekár, ktorý zvládne trať, dostane pamätnú plaketku. Pre víťazov máme pripravené vecné ceny od našich partnerov a originálne ocenenia pre prvú trojku (ženy aj muži) z dielne umelkyne Martiny Tajtákovej.

Vďaka patrí všetkým partnerom, špeciálne ČSOB nadácii, ktorá tento projekt finančne zastrešila. Slovak Skyrunning Association a VitalCity team vás pozýva vyskúšať skyrunning priamo v Slovenskom Rudohorí. Neváhajte a príďte!

Naladiť by vás mohlo video z minuloročného HBS – Horský beh Smolník, ktoré zachytáva atmosféru panenskej prírody Slovenského Rudohoria : https://youtu.be/S28WFR6UdA8

 

Súbežné aktivity v regióne: Cyklopreteky RoadCycling Grand Prix – Košice  –  Zlatá Idka

 Počas Skyracového víkendu sa budú konať aj neďaleké cyklistické preteky pre profesionálov aj hobby cyklistov. Ak sa venujete aj cyklistike, v nedeľu stihnete 90 km trať s prevýšením 1410m. Viac info na:

http://www.cyklopretekykosice.sk/sk/roadcycling-gp-kosice/propozicie

Vitalcity team

Martin, Tomi a Radka

media@vitalcity.sk

* SKY race sú bežecké preteky na vzdialenosť minimálne 20 km s kumulovaným prevýšením +1200m a viac.

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.