Združenie bežcov Košice

Príďte do Blažíc otvoriť bežeckú sezónu!

Zanieteným košickým bežcom istotne netreba predstavovať jeden z najpopulárnejších behov v okolí metropoly východu. Pre istotu im ho len pripomíname, ak by voľajako pozabudli, že sa bežná sezóna už tradične otvára behom v Blažiciach. Nespomíname tento jarný pretek náhodou – tohto roku totiž beh, ktorý nesie originálny názov ´Beh Olšavskou dolinou´, vstupuje už do 41. ročníka, čo vôbec nie je zanedbateľné číslo…

Organizátori – usporiadateľ OŠK Blažice a Obecný úrad Blažice -vsadili na osvedčený model trate a 6. marca opäť pozývajú všetkých vyznávačov cestných behov a stredných vzdialeností do Blažíc. Trať meria 16 kilometrov a hoci sa beží po ceste s kvalitným, na niektorých úsekoch novým asfaltovým povrchom, záludné bývajú občasné stúpania. Aj tu sa preverí sila bežcov po zime a chuť pochváliť sa, ako sa zlepšili v tréningu. Trať povedie cez obce Blažice, Ruskov, Ďurkov, Olšovany, Vyšný Čaj, Nižný Čaj, Bohdanovce a späť do Blažíc.

Aj keď sa množstvo bežcov a bežkýň zo štartovného poľa zúčastňuje hlavne pre dobrý pocit z absolvovania preteku, nájdu sa aj takí, ktorí sa tešia na zaujímavé finančné ohodnotenie najlepších bežcov v početných mužských a ženských kategóriách. V hre je aj tradičná cena za prekonanie traťového rekordu, ten aktuálny má hodnotu 0:47:10 a odmena je vo výške 150 €.

 

Napísať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.